Από την Αντιδημαρχία Αποκομιδής, Περιβάλλοντος και Πολεοδομίας ανακοινώνεται το πρόγραμμα αποκομιδής απορριμμάτων για τις ημέρες Δευτέρα 26, Τρίτη 27 και Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου 2022.
Τη Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου (αργία 2ης ημέρας των Χριστουγέννων) δεν θα πραγματοποιηθεί αποκομιδή.
Την Τρίτη 27 Δεκεμβρίου θα γίνει αποκομιδή στα παρακάτω σημεία:
Νέοι Πόροι - Παλαιοί Πόροι
Πλαταμώνας
Νέος Παντελεήμονας - Παλαιός Παντελεήμονας - Παραλία Παντελεήμονα
Σκοτίνα - Άνω Σκοτίνα - Παραλία Σκοτίνας
Λεπτοκαρυά (πάνω και κάτω της Εθνικής οδού)
Λιτόχωρο
Νέα Έφεσος
Κονταριώτισσα
Βροντού
Την Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί αποκομιδή απορριμμάτων στα παρακάτω σημεία:
Πλαταμώνας
Νέος Παντελεήμονας
Λεπτοκαρυά
Λιτόχωρο
Δίον-Πλατανάκια
Καρίτσα
Άγιος Σπυρίδωνας
Την Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου η αποκομιδή επανέρχεται στον κανονικό της προγραμματισμό.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!