Πριν λίγους μήνες ο "Δημοτικός Φορέας Πολιτισμού-Άθλησης-Περιβάλλοντος και Οικογενειακής Υποστήριξης - ΔΗ.ΦΟ.Π.Α.Π.Ο.Υ." και η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης παρέδωσαν οκτώ (8) συνολικά απινιδωτές σε όλα τα κλειστά Γυμναστήρια, τα Γυμνάσια και τα Λύκεια του δήμου.
Με μέριμνα της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης έγινε προμήθεια οκτώ (8) ακόμη νέων απινιδωτών. Ήδη ξεκίνησε η παράδοσή τους στα σχολεία από τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και Αντιδήμαρχο κ. Παραλυκίδη Κωνσταντίνο και τον Αντιδήμαρχο Παιδείας και Αθλητισμού κ. Ζαφείρη Δημήτριο.
Ευχή όλων μας είναι να μην χρειαστεί ποτέ να χρησιμοποιηθούν αυτοί οι απινιδωτές, αλλά όπως είχε πει ο "πατέρας" της ιατρικής Ιπποκράτης, «Κάλλιον το προλαμβάνειν ή το θεραπεύειν».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!