Για τις Άγιες Ημέρες των Χριστουγέννων εύχομαι από καρδιάς στους Πιεριείς και στους απόδημους συμπατριώτες μας, χαρούμενες γιορτές με υγεία, ειρήνη, αγάπη, αισιοδοξία, οικογενειακή ευτυχία και ελπίδα για καλύτερες ημέρες.
Η Γέννηση του Θεανθρώπου να γίνει προάγγελος για μια νέα εποχή ειρήνης, αγάπης, ανθρωπιάς, αλληλεγγύης και προσφοράς.
Ως Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια έτσι ώστε η Πιερία να προχωρεί στο δρόμο της προόδου και της ανάπτυξης. Με προγραμματισμό και συνετή διαχειριστική πρακτική, αλλά και με μεγιστοποίηση της εκτέλεσης έργων και εργασιών με ίδια μέσα και προσωπικό προχωρούμε μπροστά αξιοποιώντας κάθε διαθέσιμο πόρο για να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε, όσο μπορούμε καλύτερα, στις ανάγκες των συμπολιτών μας, να αντιμετωπίσουμε τις δυσκολίες που προκύπτουν και να προχωρήσουμε με κοινωνική συνοχή, ελπίδα, αισιοδοξία, παραγωγική διάθεση, δημιουργική σκέψη, πίστη στις δυνάμεις μας, σε αξίες και ιδανικά για το μέλλον που προσδοκούμε και μας αξίζει.
Καλά Χριστούγεννα και ατομική και οικογενειακή ευτυχία σε όλους για το 2023!
Η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας
Σοφία Μαυρίδου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!