Παρά την καταρρακτώδη βροχή, εκπρόσωποι του Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας “Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ”, του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ-ΕΦΚΑ Ν. Πιερίας, του Σωματείου Συνταξιούχων Λιτοχώρου, των Συλλόγων Γυναικών Κατερίνης και Λιτοχώρου, του Αγροτικου-Κτηνοτροφικού Συλλόγου “ΔΗΜΗΤΡΑ”, πραγματοποίησαν διαμαρτυρία και πορεία στον πεζόδρομο της Κατερίνης, στέλνοντας μήνυμα ενάντια στην ψήφιση του εκτρωματικού νομοσχεδίου για την υγεία, που οδηγεί τους ασθενείς βορά στους μεγάλους ομίλους της ιδιωτικής υγείας.
Το παρών έδωσαν και οι εκλεγμένοι με τη Λαϊκή Συσπείρωση στο Δήμο Κατερίνης και στην Περιφέρεια, Ν. Τσουπέης και Ι. Σκούφας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!