Για τις ανάγκες μετακινήσεων των δημοτικών υπαλλήλων, ο δήμος Πύδνας-Κολινδρού αγόρασε ακόμη ένα όχημα. Το όχημα αυτό είναι τύπου VAN και θα χρησιμοποιηθεί για τις μετακινήσεις κυρίως τεχνιτών του δήμου.
Σε δήλωσή του ο Δήμαρχος κ. Ανέστης Μανώλας ανέφερε:
«Όπως είχα επισημάνει και κατά το παρελθόν, τα περισσότερα από τα οχήματα του δήμου μας είναι παλιά και μάλιστα κάποια απ' αυτά βενζινοκίνητα. Επιδίωξή μας είναι η αντικατάσταση όσο το δυνατόν περισσοτέρων παλιών οχημάτων. Σ’ αυτό το πλαίσιο, προμηθευτήκαμε ακόμη ένα πετρελαιοκίνητο όχημα τύπου VAN. Αποφεύγοντας το δανεισμό και αξιοποιώντας χρηματοδοτικά προγράμματα αλλά και από ιδίους πόρους του δήμου, από την ανάληψη των καθηκόντων μας το Σεπτέμβριο 2019 έως σήμερα, έχουμε προμηθευτεί τα παρακάτω οχήματα:
α. Ένα (1) όχημα-πολυμηχάνημα με επτά (7) υποβοηθητικά εξαρτήματα
β. Ένα (1) απορριμματοφόρο
γ. Ένα (1) όχημα “πολιτικού τύπου”
δ. Δύο (2) χορτοκοπτικά “τρακτέρ”
ε. Ένα (1) όχημα τύπου VAN
Τελικός στόχος μας είναι η αντικατάσταση όλων των παλιών οχημάτων του δήμου μας και μάλιστα με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος για τους συνδημότες μας.»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!