Νεκρός εντοπίστηκε ο 47χρονος κυνηγός από την Πάτρα που αγνοείτο από χθες το μεσημέρι στο Παναχαϊκό όρος.
O άνδρας είχε πάει μόνος του για κυνήγι και από το μεσημέρι της Τετάρτης χάθηκαν τα ίχνη του.
Για τον εντοπισμό του επιχείρησαν 10 πυροσβέστες με την Ο.Ο.Ε.Δ. της 6ης ΕΜΑΚ, καθώς και σκύλος έρευνας και διάσωσης ως συνδρομή της ΕΛ.ΑΣ «Δούκας».
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες του pelop.gr, ο άνδρας βρέθηκε από ορειβατική ομάδα διάσωσης της 6ης ΕΜΑΚ και τον ειδικά εκπαιδευμένο σκύλο.
Μαζί τους ήταν και τρεις φίλοι του κυνηγοί.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!