Συνεχίζονται, από συνεργεία της Αντιδημαρχίας Πρασίνου, οι προγραμματισμένες κλαδεύσεις δέντρων σε όλο το πολεοδομικό συγκρότημα του Δήμου Κατερίνης.
Με στόχο αφενός την ασφάλεια ανθρώπων, περιουσιακών στοιχείων και αφετέρου την αισθητική αναβάθμιση του τοπίου, τη διατήρηση της καλής υγείας των δέντρων, τα συνεργεία ολοκλήρωσαν σε μεγάλο βαθμό τις παρεμβάσεις τους στις οδούς Ειρήνης, 28ης Οκτωβρίου, Μ. Αλεξάνδρου, Ανδρέα Μιαούλη (παρκάκι), καθώς επίσης, πέριξ της Αστυνομικής Διεύθυνσης Πιερίας και του Υπεραστικού ΚΤΕΛ Πιερίας.
Τις εργασίες συντονίζει ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Κώστας Τσιουκάνης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!