Συνάντηση με το Προεδρείο της ΣΠΕΚΟ, του αγροτικού και καπνικού συνεταιρισμού Κονταριώτισσας και Αγίου Σπυρίδωνα είχε ο Σπύρος Κουλκουδίνας το μεσημέρι του Σαββάτου.
Όπως τόνισε ο ίδιος με αφορμή τη συνάντηση αυτή: «Ένας από τους τομείς στους οποίους η κυβέρνηση της Ν.Δ. δίνει προτεραιότητα είναι η ενίσχυση της αγροτικής παραγωγής και η στήριξη των αγροτών -παραγωγών μας.
Τα αγροτικά μας προϊόντα, οι αγωνίες των παραγωγών και τα προβλήματα που τους απασχολούν ήταν η αφορμή για μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα συζήτηση με τη διοίκηση του αγροτικού και καπνικού συνεταιρισμού Κονταριώτισσας και Αγίου Σπυρίδωνα (ΠΕΣΚΟ)».
Στη διάρκεια της συνάντησης, εγινε αναφορά στο πρόβλημα της εμπορικής διαχείρισης ακτινιδίων για την φετινή χρονιά και έθεσαν το αίτημα τους για στήριξη κατά 2 λεπτά ανά κιλό απ την πολιτεία με τη μορφή DE MINIMIS.
Αντίστοιχη στήριξη απο την πολιτεία ζητούν για τα σταφύλια ποικιλίας Γκρίμσον καθώς οι φετινές εμπορικές τιμές ήταν χαμηλές. Τέλος ζήτησαν την πλήρη εφαρμογή του Μητρώου Αγροτών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!