Την παιδική χαρά του Πάρκου της Κατερίνης, κοσμούν 14 πρωτότυπα έργα μαθητών δημοτικών σχολείων της πόλης, με θέμα τα... Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά!Μαθητές από 14 σχολεία της πόλης, ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους στη ζωγραφική, μετατρέποντας παλέτες (για τη μεταφορά εμπορευμάτων) σε πίνακες ζωγραφικής. Τις παλέτες, καθώς και τα υλικά που απαιτούνταν, παραχώρησε ο Δήμος Κατερίνης στα σχολεία της Κατερίνης, απευθύνοντας πρόσκληση προς τους μαθητές να δημιουργήσουν το δικό τους έργο ζωγραφικής.
Λίγο πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, οι μαθητές ολοκλήρωσαν τα έργα τους, τα οποία ο δήμος Κατερίνης τοποθέτησε στο Δημοτικό Πάρκο, όπου μικροί και μεγάλοι επισκέπτες έχουν την ευκαιρία να θαυμάσουν.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!