Όσο πλησιάζει η ημερομηνία των εκλογών οι ζυμώσεις και οι αναδιοργανώσεις των ψηφοδελτίων γίνονται όλο και πιο έντονες.
Λόγους υγείας επικαλέστηκε ο γιατρός κ. Δημήτρης Φασέκης σε πρόσφατη επιστολή που απέστειλε πρόσφατα στη Ν.Ε. του ΣΥΡΙΖΑ Πιερίας, και απέσυρε το ενδιαφέρον του για υποψηφιότητα ως βουλευτής Πιερίας.
Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ένα κενό στο ψηφοδέλτιο του κόμματος και ν’ αναζητείται υποψήφιος για την αντικατάστασή του.
Θυμίζουμε ότι πρόσφατα είχε γίνει μια ακόμη αλλαγή στο εν λόγω ψηφοδέλτιο, με την αφαίρεση του κ. Ζησιμόπουλου και την τοποθέτηση τρίτης γυναίκας σ’ αυτό.
Σε κάθε περίπτωση οι πληροφορίες λένε πως μέχρι τις 15 Ιανουαρίου θα πρέπει ν’ ανακοινωθούν όλα τα ονόματα των υποψηφίων του ΣΥΡΙΖΑ έτσι ώστε να έχουν επαρκή χρόνο για τον προεκλογικό τους αγώνα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!