Εδώ και ώρες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έχει στηθεί ένα πραγματικό πάρτι, στο οποίο έκλεψε την παράσταση το Γαλλικό Ινστιτούτο. Με ένα φοβερό επικοινωνιακό ποστ κάλεσε όσους επιθυμούν να μάθουν σωστά την γαλλική γλώσσα να σπεύσουν να ανακαλύψουν τα νέα προγράμματα μάθησης.
«Μήπως ήρθε η ώρα να μάθετε πραγματικά γαλλικά;», σχολίασε το Γαλλικό Ινστιτούτο με την σειρά του, συμμετέχοντας στο ανελέητο τρολάρισμα που ξεκίνησε χθες. Η φωτογραφία που συνοδεύει την ανάρτηση γράφει: «ΠΑΡΛΕ ΒΟΥ ΦΡΑΝΣΕ; #ΚΟΡΩΠΙ ΖΑΜΕ».
Ο Έλληνας δικηγόρος της κατηγορούμενης, προχώρησε σε δηλώσεις στους δημοσιογράφους μετά την απόφαση μιλώντας στη γαλλική. Η προφορά ωστόσο που χρησιμοποίησε σχολιάστηκε έντονα από τους χρήστες του διαδικτύου με τα σχόλια να πέφτουν «βροχή».
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!