Και στα Μέγαρα εντοπίστηκε το φαινόμενο της εμφάνισης σε κάθε εορταστική περίοδο, επιτήδειων που επιχειρούν να ξεγελάσουν τους πολίτες, μετά το πρόσφατο γεγονός της Πάτρας, όπως καταγγέλλει ο Δήμος Μεγαρέων.
Συγκεκριμένα αναφέρει πως: «Έχει παρατηρηθεί, ότι κάποιοι επιτήδειοι φορώντας γιλέκα του Δήμου γυρίζουν στις γειτονιές του Δήμου Μεγαρέων πρωί και απόγευμα και ζητούν δώρο Χριστουγέννων από τους πολίτες, προφασιζόμενοι ότι είναι εργάτες του Δήμου».
Γνωστοποιείται ότι οι ως άνω αναφερόμενοι δεν έχουν καμία σχέση με το Δήμο και πρέπει οι πολίτες να είναι προσεκτικοί και να μην παρασυρθούν από αυτούς τους επιτήδειους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!