Το Διοικητικό Συμβούλιο της Εστίας Πιερίδων Μουσών, μετά τη συνεδρίαση της 11-12-2022, όρισε ομόφωνα την ανάθεση των Εφορειών , ως εξής:
Εφορεία
Αιμοδοσίας : Κατερίνα Νταϊλάκη - Ιορδανίδου
Φωτογραφίας : Παντελής Αϊναλής
Χορωδίας : Μαρία Βούλγαρη
Χορευτικού : Ευθύμιος Μαυρίδης
Λόγου - Τέχνης και Συνεδρίων : Σοφία Χαραλαμπίδου , Σοφία Χαλκίδου - Αμανατίδου
Διεθνούς Φεστιβάλ Παράδοσης "Πιερίδων Μουσών" : Μιχαήλ Χαρακλειάς, Διευθυντής : Δημήτριος Κωτίκας
Παραδοσιακής Μουσικής : Ηλίας Παπάζογλου
Παραδοσιακού Υλικού : Ειρήνη Βενετσάνου, Ιωάννα Ηλιάδου
Η ανωτέρω σύνθεση των Εφορειών αφορά στη χρονική περίοδο 10ος 2022 έως 10ος 2025.
Για την επόμενη τριετία οι Εφορείες θα εργαστούν συστηματικά για να υλοποιήσουν τους στόχους και το όραμα της νέας Διοίκησης.
Ευχόμαστε στους νέους Εφόρους κάθε επιτυχία στο έργο τους, το οποίο απαιτεί συλλογική προσπάθεια και αμφίδρομη επικοινωνία με τους συμπολίτες μας, με κύριο καθήκον την προσφορά στον πολιτισμό του τόπου μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!