Δήμος Δίου-Ολύμπου: Συνεργεία και προσωπικό του Δήμου επιχειρεί στα σημεία που έπληξε η κακοκαιρία
Πέμπτη, Δεκεμβρίου 01, 2022
Συνεχίζει να μαίνεται το έντονο κύμα κακοκαιρίας “Άριελ” που πλήττει τον Δήμο Δίου-Ολύμπου από το βράδυ της Τετάρτης 30/11 προς Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2022.
Σύμφωνα με τα δεδομένα του Μετεωρολογικού Σταθμού Δίου το συνολικό ποσό βροχόπτωσης από την έναρξη της κακοκαιρίας βρίσκεται στα 155mm.
Προβλήματα παρουσιάζονται σε όλες τις κοινότητες του Δήμου, ενώ ιδιαίτερα έντονα έχει πληγεί το παραλιακό μέτωπο του Πλαταμώνα και η περιοχή του Βαρικού, καθώς και υποδομές του Δήμου.
Το προσωπικό και το σύνολο των διαθέσιμων μέσων του Δήμου επιχειρούν από νωρίς στα σημεία που έχουν χρήζουν άμεσης διαχείρισης.
Συνιστούμε στους πολίτες και συνδημότες μας να περιορίσουν τις μετακινήσεις τους στις απολύτως απαραίτητες μέχρι το τέλος της κακοκαιρίας.
Δημοσίευση σχολίου
0
Σχόλια
Το κανάλι μας στο Youtube
Kapa News
Σχολή Οδηγών "Τροχοκίνηση"
Επικοινωνία
[email protected] Στείλτε την γνώμη σας, την άποψη σας, ή τα δελτία τύπου σας για να δημοσιευθούν στο Site
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!