Λίγο πριν το τέλος ενός ακόμη έτους, γιορτάζουμε τη γέννηση του Θεανθρώπου η οποία ενισχύει την πίστη μας και σηματοδοτεί ένα νέο ελπιδοφόρο ξεκίνημα.
Τα Χριστούγεννα δεν είναι η αφορμή, αλλά η αιτία για να αφιερώσουμε περισσότερο χρόνο στην οικογένειά μας, σε αγαπημένα πρόσωπα, καθώς και στους συνανθρώπους μας που βιώνουν δύσκολες στιγμές.
Ο Δήμος Κατερίνης και φέτος δίνει τον εορταστικό τόνο στην πόλη, προσφέροντας μοναδικές στιγμές χαράς, χωρίς να αλλοιώνει το πραγματικό μήνυμα της γιορτής.
Ειδικά, αυτές τις μέρες χαράς, η σκέψη μας είναι στους απόδημους συμπατριώτες μας, οι οποίοι θα γιορτάσουν μακριά από την πατρίδα. Δεν ξεχνούμε όλους όσοι γιορτάσουν μακριά από το σπίτι τους, καθώς και όλους εκείνους που θα είναι στη θέση του καθήκοντός τους για την ασφάλεια μας.
Εύχομαι σε όλους τους δημότες, χρόνια πολλά και κάθε προσωπική και οικογενειακή ευτυχία.
Καλά Χριστούγεννα!
Κώστας Κουκοδήμος
Δήμαρχος Κατερίνης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!