Με ιδιαίτερα μεγάλη προσέλευση κατοίκων και επισκεπτών πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 16, 17 & 18 Δεκεμβρίου, η “Γιορτή Χριστουγέννων” για μικρούς και μεγάλους στο Πάρκο Ευαγγελικών.
Πιο συγκεκριμένα ψυχαγωγικές δραστηριότητες για παιδιά, φιλοξενία με εδέσματα, ζωντανή χριστουγεννιάτικη μουσική και γνωριμία με τις κοινωνικές δράσεις της Ευαγγελικής Εκκλησίας Κατερίνης, συνέθεσαν το γεμάτο φως και πνεύμα Χριστουγέννων, εορταστικό αυτό τριήμερο.
Παρόντες στην κορύφωση των εκδηλώσεων που επικεντρώθηκε στη φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου, ο Μητροπολίτης Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος κ. Γεώργιος, ο Αιδέσιμος της ευαγγελική Εκκλησιας Νικος Σταμούλης, ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος, ο οποίος αντάλλαξε ευχές με τους παριστάμενους. «Μετράμε αντίστροφα για τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς. Φωτίζουμε όχι μόνο το δέντρο, αλλά και τις καρδιές μας. Καλά Χριστούγεννα & Ευτυχισμένο το 2023! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. Με υγεία, αγάπη & ελπίδα» σημείωσε χαρακτηριστικά ο Δήμαρχος.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!