Ο νέος πρόεδρος του Πιερικού, πρώην τερματοφύλακας της ομάδας και επιχειρηματίας, Ηλίας Σαραηλίδης, αναλαμβάνει, μετά τη γενική συνέλευση και τις εκλογές που ακολούθησαν, ως επικεφαλής του νέου διοικητικού σχήματος, να οδηγήσει τον Πιερικό στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Του δημοσιογράφου Nίκου Κολίτση (Metrosport.gr)
Ο ίδιος, όντας ηλικιακά ο μικρότερος πρόεδρος στην ιστορία του Πιερικού, στην πρώτη αποκλειστική του συνέντευξη, εκφράζει την αγάπη του για τον Πιερικό και την επιθυμία του να φτάσει την ομάδα της καρδιάς του "όσο πιο ψηλά γίνεται", συναισθανόμενος το βάρος και την ευθύνη της θέσης του προέδρου, με συγκριτικό δεδομένο το αντίστοιχο του τερματοφύλακα!
"Ήθελα να παίξω στον Πιερικό, αλλά, αφού τα έφερε έτσι η τύχη και η ζωή, είναι καλύτερο που μπορώ να τη βοηθήσω, από τη θέση του προέδρου, να φτάσει κάπου ψηλότερα".
Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.Επικοινωνία: [email protected]
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!