Στο πλαίσιο διοργανώσεως αθλητικών δρωμένων από το δήμο Πύδνας-Κολινδρού, το Σαββατοκύριακο 28-29 Ιανουαρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί στο Δ.Α.Κ. Αιγινίου και σε συνεργασία με το ΓΕΕΘΑ/ΑΣΑΕΔ, την ΕΘΝΟΑ, την ΕΟΕ και το Λιμενικό Σώμα-Ελληνικής Ακτοφυλακής, η δραστηριότητα "Μαθαίνω να παίζω - Μαθαίνω να ζω -2". Ολυμπιονίκες αθλητές και παγκόσμιοι πρωταθλητές των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας, θα πραγματοποιήσουν επιδείξεις αθλημάτων σε μαθητές Δ΄ και Ε΄ Δημοτικού των Σχολείων του δήμου.
Βασική επιδίωξη της δράσης είναι οι μαθητές και οι μαθήτριες που θα συμμετάσχουν να αποκομίσουν τα ιδιαίτερα στοιχεία της ευρύτερης παιδείας που ο αθλητισμός μπορεί να προσφέρει μέσω της συμμετοχής, της προσπάθειας, του συναγωνισμού και της προσωπικής υπέρβασης.
θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά πρωτόκολλα προς αποφυγή διασποράς του COVID-19.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!