Βγήκε… ψαλίδι σε ενδοοικογενειακό επεισόδιο που έγινε την Τετάρτη τα ξημερώματα στον Βόλο, όταν η μητέρα μετά από καβγά που είχε με τον σύζυγο και τον γιο της, πήρε ψαλίδι και τους τραυμάτισε ελαφρά στην πλάτη και στην κοιλιά!
Η γυναίκα συνελήφθη και οδηγήθηκε στο Αυτόφωρο, αλλά ζήτησε προθεσμία για να προετοιμάσει την απολογία της, αφέθηκε ελεύθερη και θα δικαστεί την Παρασκευή.
Όλα έγιναν χθες τα ξημερώματα, στο σπίτι όπου μένει η οικογένεια, που έχει τρία παιδιά.
Ο 42χρονος άνδρας μάλωσε με την 40χρονη σύζυγό του, λόγω προσωπικών διαφορών, στο επεισόδιο παρενέβη ο 21χρονος γιος, που πήρε το μέρος του πατέρα και η μητέρα, πάνω στην ένταση, άρπαξε ένα ψαλίδι και τους τραυμάτισε ελαφρά στην πλάτη και στην κοιλιά αντίστοιχα.
Πατέρας και γιος πήγαν στο Νοσοκομείο, αλλά δεν έλαβαν καν ιατρικό πιστοποιητικό, ενώ κατήγγειλαν τη γυναίκα στην Αστυνομία, με αποτέλεσμα να συλληφθεί.
Η γυναίκα οδηγήθηκε στον εισαγγελέα υπηρεσίας με την κατηγορία της ελαφράς σωματικής βλάβης κατά συρροή και παραπέμφθηκε στο Αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Βόλου και ζήτησε αναβολή για να προετοιμάσει την υπεράσπισή της.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο σύζυγός της κατέθεσε ότι δεν επιθυμεί την ποινική της δίωξη, σε αντίθεση με τον 21χρονο γιο, που θέλει να διωχθεί η μητέρα του.
Τελικά δόθηκε αναβολή η δίκη προγραμματίστηκε για αύριο Παρασκευή και ως τότε θα γίνει προσπάθεια μήπως αποκατασταθούν οι σχέσεις της οικογένειας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!