Ο Διευθυντής της Δ.Δ.Ε. Πιερίας κ. Γεώργιος Μακρής και ο Προϊστάμενος του Τμήματος Α’ Διοικητικού της Δ.Δ.Ε. Πιερίας και Διευθυντής Παιδείας του Τμήματος Κατερίνης HJ-39 της A.H.E.P.A. Hellas κ. Αντώνιος Αθανασιάδης, απένειμαν στον Παναγιώτη Γιαννάκη, θρύλο της ελληνικής καλαθοσφαίρισης, πρώην αρχηγό της Εθνικής ομάδας και προπονητή της επίσημης «αγαπημένης» όλων των Ελλήνων, τιμητική πλακέτα, ως ελάχιστη έκφραση ευγνωμοσύνης για την ανεκτίμητη αθλητική και κοινωνική του προσφορά.
Ο Παναγιώτης Γιανννάκης στέλνοντας μήνυμα ζωής τίμησε στις 7 Οκτωβρίου 2022 την εκδήλωση βράβευσης των μαθητριών και των μαθητών της Α’ και Β’ τάξης των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της Δ.Δ.Ε. Πιερίας, που συμμετείχαν στον γραπτό διαγωνισμό με θέμα: «Η επίδραση των επιφανών προσωπικοτήτων (του παρόντος ή/και του παρελθόντος) στη διαμόρφωση προτύπων ζωής στην περίοδο της εφηβείας».
Η Δ.Δ.Ε. Πιερίας και το Τμήμα Κατερίνης HJ-39 της A.H.E.P.A. Hellas αναδεικνύουν και επιβραβεύουν ένσαρκα πρότυπα ζωής, εμβληματικές προσωπικότητες της Παιδείας, των Τεχνών, του Πολιτισμού και του Αθλητισμού που υπηρετούν με αφοσίωση τα ιδανικά της Αριστείας, της Φιλανθρωπίας και της Κοινωνικής Υπευθυνότητας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!