Μικρή αναστάτωση προκλήθηκε το βράδυ της Παρασκευής στην Κλειστή Ελεγχόμενη Δομή της Κω, όταν μαζεύτηκαν πρόσφυγες και φώναζαν συνθήματα υπέρ της Παλαιστίνης.
«Ζήτω η Παλαιστίνη» ακούγονται να λένε μεταξύ άλλων, ενώ τραγουδούσαν και ένα παραδοσιακό παλαιστινιακό τραγούδι, με τίτλο «Είμαι Παλαιστίνιος». Δεν έλειψε, δε, και η γνωστή ιαχή «Αλλάχου Ακμπάρ», δηλαδή «ο Θεός είναι μεγάλος».
Το περιστατικό έλαβε χώρα λίγο μετά την επίθεση σε συναγωγή στην Ιερουσαλήμ, κατά τη διάρκεια της οποίας έχασαν τη ζωή τους επτά άτομα και τραυματίστηκαν άλλα δέκα.
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!