Επεισόδιο σε γνωστό κατάστημα της περιοχής του Λαγκαδά, στον νομό Θεσσαλονίκης, στο οποίο ενεπλάκησαν ο πρόεδρος της ΔΕΥΑ Λαγκαδά, Γιώργος Ξενιτίδης και άλλα δύο άτομα, σημειώθηκε το μεσημέρι της Τρίτης 3 Ιανουαρίου.
Όπως αναφέρει η ΕΡΤ, σύμφωνα με την αστυνομία, ο λόγος του επεισοδίου ήταν προσωπικές οικονομικές διαφορές, μεταξύ των παραπάνω ατόμων. Ακολούθησε η υποβολή μηνύσεων, ενώ και οι τρεις συνελήφθησαν για σωματική βλάβη και εξύβριση. Στη συνέχεια αφέθηκαν ελεύθεροι.
Για την υπόθεση εξέδωσε ανακοίνωση ο Δήμος Λαγκαδά, η οποία είναι η εξής:
«Η διοίκηση του Δήμου Λαγκαδά σύσσωμη καταδικάζει την άνανδρη επίθεση που δέχθηκε χθες το μεσημέρι ο πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης και Αποχέτευσης Λαγκαδά Γιώργος Ξενιτίδης»
«Σε μια δημοκρατική και πολιτισμένη κοινωνία οποιαδήποτε διαφορά έχουν οι πολίτες με έναν αιρετό λύνεται με διάλογο και μόνο. Συμπεριφορές όπως τραμπουκισμοί και ξυλοδαρμοί είναι απόλυτα καταδικαστέες. Εύχομαι στον φίλο και συνάδελφο Γιώργο καλή ανάρρωση», ανέφερε από την πλευρά του ο δήμαρχος Λαγκαδά, Ιωάννης Ταχματζίδης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!