Η διασφάλιση της ασφαλούς διέλευσης πεζών και οχημάτων αποτελεί προτεραιότητα για την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Κατερίνης.
Αυτή τη φορά, με την τοποθέτηση φωτιζόμενων πινακίδων “STOP” στη συμβολή των οδών Τυπάλδου και Ναυαρίνου, ικανοποιείται ένα χρόνιο αίτημα των περιοίκων, οι οποίοι συχνά ήταν μάρτυρες σε ατυχήματα.
«Με την τοποθεσία φωτεινής σήμανσης και της δημιουργίας διαβάσεων πεζών, καθιστούμε ασφαλέστερη την κυκλοφορία για όλους. Στη συγκεκριμένη διασταύρωση, σύμφωνα με τους κατοίκους της περιοχής, έχουν σημειωθεί πολλά ατυχήματα. Ο Δήμος Κατερίνης, σε συνεργασία με τις αρμόδιες υπηρεσίες και τους δημότες, θα συνεχίσει να παρεμβαίνει για την ασφάλεια της κυκλοφορίας στην πόλη», δήλωσε ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Δημήτρης Μορφακίδης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!