Φωτιά, πιθανόν από κεραυνό, ξέσπασε σήμερα το πρωί λίγο μετά τις 8, σε κατοικία στην περιοχή Παλιάμπελα της Αγίας Τριάδας στην Καλαμάτα, με αποτέλεσμα να κατακάψει την οροφή του δεύτερου ορόφου που έχει σκεπή, και να προκαλέσει σοβαρές υλικές ζημιές στο διαμέρισμα του δευτέρου ορόφου.
Όπως δήλωσε αυτόπτης μάρτυρας στο MessiniaLive, η φωτιά ξέσπασε λίγα λεπτά μετά από κεραυνό.
Οκτώ οχήματα της πυροσβεστικής Καλαμάτας με 16 πυροσβέστες έσπευσαν στο σημείο και οι έδωσαν μάχη να κατασβήσουν τη φωτιά και να μην επεκταθεί. Στο σημείο συνέδραμε και η ομάδα της ΟΑΚ 4Χ4 Μεσσηνίας.
Η κατοικία βρίσκεται στην οδό Μ.Τριανταφυλλίδη. Ευτυχώς, οι ένοικοι του κτηρίου πρόλαβαν και το εγκατέλειψαν εγκαίρως. Η πυροσβεστική διερευνά τα αίτια της φωτιάς.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!