Οι δύο φωτογραφίες που ανήρτησε ο οδηγός ήταν καρέ από ανάρτηση στο Instagram από τον Σεπτέμβριο του 2022
Τελείως διαφορετική φαίνεται ότι είναι η πραγματικότητα σχετικά με την «συνάντηση» με αρκούδα που υπστήριξε ότι είχε οδηγός από τον Άγιο Αθανάσιο στην Πέλλα στον δρόμο προς το Καϊμακτσαλάν.
Ο Μάκης Λιάσης ανήρτησε δύο φωτογραφίες στον λογαριασμό του στο Instagram και φιλοξενήθηκε σε τηλεοπτικούς σταθμούς για να μιλήσει για την εμπειρία του μόνο που, όπως αποδεικνύεται, αυτή προήλθε από αναρτήσεις στο Instagram από τον Σεπτέμβριο του 2022 που είχαν γίνει, μάλιστα, θέμα σε βουλγαρικά μέσα ενημέρωσης.
Δείτε την επίμαχη ανάρτηση στο Instagram με την αρκούδα από τον Σεπτέμβριο
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-01-25/arkouda-dimosievma.jpg)
Δείτε τις φωτογραφίες που ανήρτησε στο Instagram ο κύριος Λιάσης
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-01-25/arkouda-pella2.jpg)
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-01-25/arkouda-pella.jpg)
Παρόλα αυτά ο κ. Λιάσης σε σημερινές του δηλώσεις περιέγραψε μέχρι και το τι σκέφτηκε όταν είδε μπροστά του την αρκούδα λέγοντας «Δεν τρόμαξα, απλά σοκαρίστηκα με το μέγεθός της. Ήταν τεράστια».
Ο ίδιος προχώρησε, μάλιστα και στην παροχή συμβουλών προς όσους τύχει να συναντηθούν κάποια στιγμή με αρκούδα λέγοντας «εάν δεν τα πειράξεις, εάν δεν νιώσουν απειλή, δεν σε πειράζουν»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!