Στην κίνηση του Γιώργου Παπαδάκη ο οποίος … μουτζώθηκε, αναφερόμενος στα εμβόλια που έχει κάνει για τον κορωνοϊό και για τη δύσκολη νόσηση που είχε πρόσφατα, αναφέρθηκε ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου Αθανάσιος Εξαδάκτυλος.
Μιλώντας στον Status και στην εκπομπή του Δημήτρη Βενιέρη, ο κ. Εξαδάκτυλος είπε χαρακτηριστικά: «Ευτυχώς που τα έκανε και είχε την ευκαιρία να μουτζωθεί». Όπως εξήγησε ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου, «αυτή είναι η πραγματικότητα για έναν άνθρωπο ο οποίος νοσεί βαριά, είναι μεγάλης ηλικίας ή και για έναν άλλο που δεν φαντάζεται ότι θα την περάσει δύσκολα την ασθένεια».
«Είδαμε και γερούς ανθρώπους, κατάγερους, ο κορωνοϊός να τους διαλύει, που δεν το περίμενε κανείς ή και να τους τελειώνει. Το ότι είχε την ευκαιρία να εκφραστει με αυτόν τον τρόπο απέναντι στην ταλαιπωρία και στην αγωνία και όλα όσα πέρασε, αυτή η ευκαιρία επιστημονικώς από τα εμβόλια δόθηκε», τόνισε ο κ. Εξαδάκτυλος.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!