Ημερίδα με θέμα «Το ΕΣΠΑ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας» και συγκεκριμένα στην Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, θα πραγματοποιηθεί σήμερα, Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2023, στη συνεδριακή αίθουσα του Επιμελητηρίου Πιερίας, στις 11.00 πμ και έως τις 1.30 μμ, με την παρουσία του Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας Απόστολου Τζιτζικώστα.
Η εκδήλωση έχει ως στόχο την ενημέρωση για τα έως τώρα επιτεύγματα του Επιχειρησιακού Προγράμματος ΕΣΠΑ της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας στην Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας και για τα αποτελέσματα και οφέλη από τις δράσεις και τα έργα που ολοκληρώνονται. Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό, και απευθύνεται επίσης σε δικαιούχους, δυνητικούς δικαιούχους, κοινωνικούς και οικονομικούς εταίρους του Προγράμματος, φορείς εν γένει και Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης. Επίσης, οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν για το περιεχόμενο του Προγράμματος της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας της νέας προγραμματικής περιόδου 2021-2027.
Κεντρικοί ομιλητές θα είναι ο Περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Απόστολος Τζιτζικώστας, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας κα Σοφία Μαυρίδου και η Προϊσταμένη της Διαχειριστικής Αρχής κα Αγγελική Ωραιοπούλου. Το πρόγραμμα της Ημερίδας επισυνάπτεται.
Ο Περιφερειάρχης
Κεντρικής Μακεδονίας
Απόστολος Γ. Τζιτζικώστας
Πρόγραμμα Ημερίδας
«Το ΕΣΠΑ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας»
Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας
Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2023
Συνεδριακή αίθουσα Επιμελητηρίου Πιερίας
Καφές και εδέσματα θα διατίθενται καθ’ όλη την διάρκεια της εκδήλωσης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!