Με χιούμορ τίμησε τη χθεσινή ημέρα η Finos Film, που ήταν αφιερωμένη στην προστασία προσωπικών δεδομένων.
Μέσα από τον επίσημο λογαριασμό της εταιρείας παραγωγής ταινιών στο Instagram, αναρτήθηκε ένα βίντεο με τον αείμνηστο Θανάση Βέγγο να μιλά για… το παρακολουθείν!
«Η διαχρονικότητα του… παρακολουθείν», αναφέρει στην ανάρτησή της η Finos Film.
Το κλιπ που δημοσίευσε η Finos Film αποτελεί απόσπασμα από την ταινία «Η Λίζα και η άλλη» που κυκλοφόρησε τη χρονιά 1961.
Στο φιλμ πρωταγωνιστές ήταν η Αλίκη Βουγιουκλάκη, ο Λάμπρος Κωνσταντάρας και ο Θανάσης Βέγγος, ο οποίος ακούγεται να λέει στο απόσπασμα:
«Εγώ κύριε Γαβριήλογλου όχι πως θέλω να σας κολακέψω, αλλά έχω ανακαλύψει τον τρόπο του παρακολουθείν από το πολύ παρακολουθείν και έχω ένα σύστημα παρακολουθήσεως, ώστε ουδείς παρακολουθoύμενος, μπορεί να αντιληφθεί, ότι παρακολουθείται».
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!