Εθιμοτυπικά πλέον, η κοπή της πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας έγινε πάνω σε περιπολικό στην πλατεία Ελευθερίας, λίγο μετά την έλευση του νέου χρόνου, μαζί με τους εργαζόμενους συναδέλφους μας στη νυχτερινή βάρδια.
Τη βασιλόπιτα έκοψε ο Γενικός Γραμματέας της Ένωσης Γεώργιος ΦΟΛΙΟΣ ενώ ο τυχερός ήταν ο Πέτρος ΤΣΙΑΠΑΛΑΣ από την ομάδα Ο.Π.Κ.Ε. Πιερίας. Του ευχόμαστε κάθε ευτυχία!
Οι βασιλόπιτες της Ένωσης, τα κρασιά και τα δώρα που συμβολικά δόθηκαν σε όλους τους άνδρες και γυναίκες της υπηρεσίας μας που εκτέλεσαν τη νυχτερινή βάρδια στο νομό, ήταν προσφορά του φαρμακοποιού και πολιτευτή κ. Σπύρου ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑ. Καλή χρονιά σε όλους μας!
Οι αστυνομικοί του Ν. Πιερίας και το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Αστυνομικών Πιερίας, σας εύχονται χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!