Το 37ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου που έγινε τελείωσε την Κυριακή το βράδυ (19/2/23) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και αυτή τη φορά ο κόσμος τίμησε με την παρουσία του τους αθλητές οι οποίοι τόσες φορές τίμησαν την χώρα μας με τις διακρίσεις τους. Το ΣΕΦ ήταν αρκετά γεμάτο με κόσμο και η ΕΡΤ έδειξε ζωντανά μεγάλο κομμάτι του απογευματινού προγράμματος και των δύο ημερών.
Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ συμμετείχε με δύο νεαρές αθλήτριες στους αγώνες. Στα 400 μέτρα γυναικών η 17χρονη μαθήτρια τρίτης Λυκείου Κατερίνα Νατσιοπούλου συνέχισε την ανοδική της πορεία και πέτυχε ατομικό ρεκόρ και μια 4η θέση στην γενική κατάταξη στον τελικό του Σαββάτου με χρόνο 56"61. Ήταν η νεαρότερη αθλήτρια του τελικού και συναγωνίστηκε με μεγάλα ονόματα του αγωνίσματος κερδίζοντας πολύτιμες εμπειρίες και φτάνοντας μια ανάσα από ένα μετάλλιο.
Την Κυριακή το πρωί η Κατερίνα συμμετείχε στον προκριματικό των 60 μ. εμποδίων, όπου και είχε μια ατυχή πτώση στο 1ο εμπόδιο και δεν ολοκλήρωσε την προσπάθεια της.
Η δεύτερη συμμετοχή για την ομάδα του ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ήταν η 16χρονη Αφροδίτη Μπιζιώτα στα 60 μέτρα γυναικών η οποία πέτυχε ατομικό ρεκόρ με 8¨16 το πρωί του Σαββάτου.
Τις αθλήτριες συνόδευσε στους αγώνες ο προπονητής τους Νίκος Μαντζόλης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!