Ο άνδρας εκμεταλλευόμενος την ολιγόλεπτη απουσία του υπαλλήλου έκλεψε 50 ευρώ.
Στα… πράσα έπιασαν προχθές το απόγευμα έναν 36χρονο που σούφρωσε χρηματικό ποσό από την ταμειακή μηχανή ενός οπωροπωλείου μίνι μάρκετ στην Κατερίνη.
Συγκεκριμένα, συνελήφθη επ’αυτοφώρω από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙΑΣ της Διεύθυνσης Αστυνομίας Πιερίας γιατί ενώ έλειπε για λίγο ο υπάλληλος του καταστήματος κατάφερε να κλέψει 50 ευρώ από ταμειακή μηχανή καταστήματος, το οποίο βρέθηκε στην κατοχή του και αποδόθηκε στον παθόντα.
Από την περαιτέρω έρευνα προέκυψε ότι το απόγευμα της 26ης Δεκεμβρίου 2022, εισήλθε παράνομα σε διαμέρισμα στην Κατερίνη, από όπου αφαίρεσε διάφορα κοσμήματα και 2 κινητά τηλέφωνα, τα οποία βρέθηκαν στην κατοχή του και αποδόθηκαν στην παθούσα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!