Στιγμές αναστάτωσης επικράτησαν το βράδυ της Τρίτης (21/1) στο πλοίο «Θεολόγος», την ώρα που εκτελούσε το δρομολόγιο Άνδρος-Τήνος, όταν ένας 76χρονος έχασε τις αισθήσεις του.
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση του Λιμενικού, ο 76χρονος παρελήφθη από το ΕΚΑΒ και διακομίστηκε στο νοσοκομείο της Τήνου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
«Ενημερώθηκε, βραδινές ώρες χθες, η Λιμενική Αρχή Τήνου, ότι 76χρονος ημεδαπός επιβάτης του Ε/Γ-Ο/Γ πλοίου “ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π” Ν.Π.11479, υπέστη λιποθυμικό επεισόδιο εντός του πλοίου και έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης.
Το εν λόγω πλοίο εκτελούσε προγραμματισμένο δρομολόγιο από τον λιμένα Γαυρίου Άνδρου στον λιμένα Τήνου. Μετά τον κατάπλου του πλοίου στον λιμένα Τήνου, ο 76χρονος παρελήφθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ και διεκομίσθη στο Κέντρο Υγείας Τήνου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο Τήνου», αναφέρεται στην ανακοίνωση του Λιμενικού.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!