Καθημερινή και εντατική είναι η φροντίδα του Πρασίνου, στην πόλη και στις τοπικές Κοινότητες, από τα συνεργεία της Αντιδημαρχίας Περιβάλλοντος & Πρασίνου του Δήμου Κατερίνης.
Προς αυτή την κατεύθυνση συμβάλλουν οι απαραίτητες κλαδεύσεις κ.α. εργασίες υπό την καθοδήγηση του αρμόδιου Αντιδημάρχου Κώστα Τσιουκάνη.
Ειδικότερα, την τρέχουσα περίοδο τα συνεργεία εργάστηκαν στον Κορινό, στην Παραλία, στην Ανδρομάχη («Κορδέλες»). Επίσης, κλαδεύσεις έγιναν στο 8ο και στο 9ο Δημοτικό σχολείο αντίστοιχα, καθώς και περιμετρικά του 18ου Δημοτικού Σχολείου.
Τέλος, στην πόλη της Κατερίνης και πιο συγκεκριμένα στις οδούς: Φιλίππου, Σαρανταπόρου, Π. Πατρών Γερμανού, Βότση, Π. Τσαλδάρη, Ευκλείδου (πίσω από την πλατεία γενοκτονίας), στη συμβολή των οδών Δάφνης και Βαλαωρίτου, στην περιοχή των δικαστηρίων και πλησίον του Καπνικού Σταθμού.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!