Όσες επιχειρήσεις και πολίτες έχουν τη δυνατότητα και επιθυμούν να ενισχύσουν την προσπάθεια, μπορούν να προσφέρουν τα ακόλουθα είδη πρώτης ανάγκης, στα Δημαρχεία Κονταριώτισσας, Λεπτοκαρυάς και Λιτοχώρου:
- Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου έως 14.30
- Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 07:30 – 14:30
- Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 07:30 – 12:00 το μεσημέρι
Συγκέντρωση γίνεται επίσης στο ισόγειο του κτιρίου της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας (πρώην ΚΕΠ, 28ης Οκτωβρίου 40, Κατερίνη), έως την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου (08:00 - 14:30).
Είδη που συλλέγονται:
- Συσκευασμένα τρόφιμα μακράς διαρκείας (π.χ. φρυγανιές, μπάρες, μπισκότα, κονσέρβες κλπ)
- Βρεφικές τροφές, παιδικά γάλατα και είδη βρεφικής φροντίδας
- Κουβέρτες, κλινοσκεπάσματα
- Είδη ατομικής υγιεινής (π.χ. χαρτί υγείας, πάνες, χαρτί κουζίνας, μωρομάντηλα κλπ)
- Ιατροφαρμακευτικό υλικό (παυσίπονα, αντιφλεγμονώδη, γάζες, επίδεσμοι, κουτιά πρώτων βοηθειών, φυσιολογικοί οροί κ.ά.)
- Εμφιαλωμένα νερά
Για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το Γραφείο της Αντιπεριφερειάρχη Υγείας & Κοινωνικής Αλληλεγγύης Μελίνας-Μαρίας Δερμεντζοπούλου στα τηλέφωνα 2313 330802 και 804 ή στον Δήμο Δίου-Ολύμπου στο τηλέφωνο 2352350100.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!