Συνεχίζονται οι παρεμβάσεις ασφαλτόστρωσης, από την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, στο οδικό δίκτυο αρμοδιότητάς της, που εντάσσονται στο έργο:«ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΣΤΗΝ 13η ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΚΑΙ 13η ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΔΟ» με χρηματοδότηση από το ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΩΝ ΔΑΠΑΝΩΝ ΤΗΣ ΠΚΜ με κωδικό έργου: 2131ΠΙΕ003ΚΑΠ21.
Το έργο περιλαμβάνει εκτέλεση εργασιών για την αποκατάσταση φθορών, ζημιών και συντήρηση για τη βελτίωση των συνθηκών κυκλοφορίας με νέο ασφαλτοτάπητα και κατασκευή έργων αντιστήριξης σε σημεία που χρήζουν (τοποθέτηση συρματοκιβωτίων) παρέμβασης.
Οι εργασίες αφορούν ασφαλτοστρώσεις για την αποκατάσταση φθαρμένων επιφανειών επί της 13ης Εθνικής οδού Κατερίνης – Αγίου Δημητρίου – Ελασσόνας και συγκεκριμένα στα σημεία: α)Διασταύρωση για Άνω Μηλιά β)Στο ύψος της Κ.Μηλιάς και γ)Στη γέφυρα που βρίσκεται μετά την Κάτω Μηλιά με κατεύθυνση προς Κατερίνη.
Επιτόπιο έλεγχο στις εργασίες, πραγματοποίησε η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κ. Σοφία Μαυρίδου, όπου, δήλωσε, ότι «Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας δίνει προτεραιότητα σε έργα που αφορούν ασφαλείς κυκλοφοριακές συνθήκες, βελτιώνουν την καθημερινότητα του πολίτη και αναβαθμίζουν τις υποδομές της περιοχής».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!