Δελτίο τύπου εξέδωσε σήμερα το πρωί ο υποψήφιος βουλευτής του ΣΥΡΙΖα στην Πιερία κ. Ζήσης Ζάννας με το οποίο καλεί τους πολίτες της Πιερίας να στηρίξουν με την ψήφο τους τον ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ.
Ανταποκρίθηκα στο κάλεσμα του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ και του προέδρου Αλέξη Τσίπρα, για δημοκρατική συστράτευση απέναντι στο καθεστώς Μητσοτάκη. Η απονομιμοποιημένη κυβέρνηση Μητσοτάκη είναι κίνδυνος για το μέλλον του τόπου.
Η χώρα έχει ανάγκη πολιτικές με ισχυρό κοινωνικό πρόσημο. Προστασία δανειοληπτών και πρώτης κατοικίας, αντιμετώπιση ακρίβειας και αισχροκέρδειας, στήριξη των συνταξιούχων, της μεσαίας τάξης, των εργαζομένων, των αγροτών και των ανέργων είναι προτεραιότητες της προοδευτικής διακυβέρνησης.
Η πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ για άμεση προσφυγή στις κάλπες και νίκη του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ είναι η μόνη ρεαλιστική διέξοδος. Δημοκρατική και προοδευτική κυβέρνηση την επόμενη των εκλογών θα υπάρξει με τον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ πρώτο κόμμα.
Απευθύνω κάλεσμα σε όλους ανεξαιρέτως τους πολίτες της Πιερίας να στηρίξουν με την ψήφο τους τον ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ. Να γίνει και η Πιερία πρωταγωνιστής στη μεγάλη πολιτική αλλαγή που έχει ανάγκη η χώρα!
Η δημοκρατία θα νικήσει!
Δικαιοσύνη παντού!
ΖΗΣΗΣ ΖΑΝΝΑΣ
πρ. Βουλευτής Πιερίας,
Υποψήφιος Βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Πιερίας
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!