Χειροπέδες σε τράπερ, ο οποίος είναι ιδιαίτερα δημοφιλής σε ηλικίες κάτω των 18 ετών, πέρασαν αστυνομικοί στην περιοχή της Νέας Φιλαδέλφειας.
Αστυνομικοί της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. πραγματοποίησαν στις 2.00 τα ξημερώματα έλεγχο σε αυτοκίνητο που κρίθηκε ύποπτο στη Γέφυρα Βρυούλων. Στο όχημα επέβαιναν τρία άτομα, ο τράπερ και δύο φίλοι του.
Ο ένας φίλος του είχε πάνω του πιστόλι με πέντε σφαιρες στο γεμιστήρα και μικροποσότητα κάνναβης. Ο δεύτερος φίλος του είχε πάνω του μικροποσότητα κάνναβης, ενώ ο τράπερ είχε στην κατοχή του ένα μαχαίρι.
Οι αστυνομικοί της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. τους πέρασαν χειροπέδες και σχημάτισαν δικογραφία για το νόμο περί όπλων και περί εξαρτησιογόνων ουσιών κατά περίπτωση.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!