Το διοικητικό συμβούλιο του Οργανισμού Φεστιβάλ Ολύμπου, με την αναγγελία του αδόκητου θανάτου του εκπαιδευτικού Γιάννη Γεωργιάδη, εκφράζει τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος.
Ο αείμνηστος Γιάννης Γεωργιάδης, υπήρξε ιδρυτικό μέλος του ΟΡ.ΦΕ.Ο. καθώς και μέλος της διοίκησης του πρώτου συμβουλίου, αφήνοντας το στίγμα του στην ανάδειξη και καταξίωση του σημαντικού πολιτιστικού εκφραστή της Πιερίας.
Υπηρέτησε παράλληλα μέσα από σειρά συλλογικών φορέων, τις τέχνες και τα γράμματα. Ο Οργανισμός Φεστιβάλ Ολύμπου τον αποχαιρετά με λύπη και ευγνωμοσύνη για όσα πρόσφερε στον πολιτισμό.
Να είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
Κατερίνη 16-2-2023
Για τον ΟΡ.ΦΕ.Ο.
Γρηγόρης Παπαχρήστος Γιώργος Σαμαλής
Πρόεδρος γεν. γραμματέας
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!