Με μήνυμα «Δίνουμε αίμα, σώζουμε ζωές», προσφορά Αλληλεγγύης προς συνδημότες που έχουν ανάγκη από αίμα, αποτέλεσε και φέτος η Εθελοντική Αιμοδοσία που πραγματοποίησε ο Δήμος Κατερίνης, σε συνεργασία με την Υπηρεσία Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης, σήμερα το πρωί, στον χώρο του Κέντρου Ημέρας «Τέσσερις Εποχές», στο Παλιό Νοσοκομείο.
Στην ανοικτή πρόσκληση ανταποκρίθηκαν δημότες, εργαζόμενοι στον Δήμο Κατερίνης, οι οποίοι πρόσφεραν λίγο από το αίμα τους.
Παρών στην εθελοντική αιμοδοσία ο Δήμαρχος Κατερίνης, Κώστας Κουκοδήμος, ο οποίος εξέφρασε ευχαριστίες και συγχαρητήρια προς όλους τους εθελοντές που συμμετείχαν στην αιμοδοσία, για την πολύτιμη προσφορά τους. Επίσης, ευχαριστίες προς τα στελέχη του τμήματος αιμοδοσίας του Γ. Νοσοκομείου Κατερίνης, καθώς και τους εμπλεκόμενους υπηρεσιακούς παράγοντες του Δήμου για την άρτια οργάνωση.
Στην αιμοδοσία παρέστησαν επίσης, αντιδήμαρχοι, δημοτικοί σύμβουλοι κ.α.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!