Συνεχίζονται οι εργασίες εγκατάστασης και αποκατάστασης πινακίδων σήμανσης από το προσωπικό του τμήματος Εργοταξίου της Υποδιεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, στο οδικό δίκτυο αρμοδιότητάς της.
Οι παρεμβάσεις, προβλέπουν τοποθέτηση 47 πινακίδων, στην Επαρχιακή οδό Πλαταμώνα-Π. Παντελεήμονα αρμοδιότητάς μας, από τη σύμβαση “Προμήθεια υλικών κατακόρυφης σήμανσης έτους 2022”, και χρηματοδότηση από το Τεχνικό Πρόγραμμα Επενδυτικών Δαπανών Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας έτους 2022.
«Καθημερινά υλοποιούμε στοχευμένα έργα που αποδεικνύουν έμπρακτα το σχεδιασμό μας για να διασφαλίσουμε ένα ασφαλές και λειτουργικό οδικό δίκτυο για τους κατοίκους και τους επισκέπτες της περιοχής», δήλωσε η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!