Την Κυριακή 5 Μαρτίου το Μουσικό Σχολείο Κατερίνης διοργανώνει συναυλία με επιλεγμένο ρεπερτόριο της ελληνικής αστικής μουσικής στο συνεδριακό κέντρο «Εκάβη» στις 19:30.
Το λαϊκό σύνολο του σχολείου με υπεύθυνους καθηγητές τους Βαγγέλη Πετρινιώτη και Μάριο Σκαμνέλο, θα πλαισιώσει σε αγαπημένα τραγούδια την καταξιωμένη τραγουδίστρια Ανατολή Μαργιόλα, όπου πέρα των μαθητών θα συμμετάσχει φιλικά στην κιθάρα ο Γιώργος Ευαγγέλου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η παρούσα συναυλία σηματοδοτεί την επίσημη έναρξη κυκλοφορίας του δίσκου του συνόλου με τίτλο «Μια βόλτα σαν παιδιά», στον οποίο συμμετέχουν με την φωνή τους οι: Δ.Ζερβουδάκης Δ. Μυστακίδης, Γ. Διονυσίου, Γ. Παπαγεωργίου, Δ. Ψάθα και Ε. Μισοκέφαλου.
Περισσότερα: https://fb.me/e/3iliynjE4
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!