Η Δημοτική Παράταξη «Προοπτική για τον Δημο-τη» Δήμου Δίου Ολύμπου, με επικεφαλής τον Πέτρο Κιάφα, έχοντας θέσει τα θεμέλια για μια ισχυρή και δυναμική ομάδα σε όλους τους τομείς, πραγματοποίησε στο Δίον την πρώτη μαζική σύναξη των στελεχών της με σκοπό τη γνωριμία των υποψηφίων μεταξύ τους.
Τέτοιου είδους συναντήσεις, βέβαια, θα γίνουν και άλλες, καθώς η παράταξη, που είναι ήδη πλήρης κατά 70%, θα ενισχύεται και από άλλους συμπολίτες που επιθυμούν να ενώσουν τη φωνή τους με τη δική μας.
Το αντάμωμα ξεπέρασε κάθε προσδοκία και ακούστηκαν πολλές απόψεις που οδήγησαν σε συμπεράσματα χρήσιμα για τη μελλοντική πορεία της Προοπτικής. Όλες, ωστόσο, οι θέσεις συγκλίνουν στο εξής: Είμαστε δυνατοί, είμαστε ενωμένοι, είμαστε αποφασισμένοι να διεκδικήσουμε τον δήμο Δίου Ολύμπου με μόνο μέλημα το καλό του τόπου, το κοινό καλό.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!