Νέα μεγάλη αναστάτωση επικρατεί από χθες το απόγευμα στο Σουφλί, όταν διαπιστώθηκε ότι άγνωστος ή άγνωστος έκλεψε συμβατικό βανάκι μπροστά από το Τμήμα Συνοριακής Φύλαξης Σουφλίου, στο οποίο και ανήκε και χρησιμοποιούνταν για μεταφορά λαθρομεταναστών.
Σύμφωνα με πληροφορίες του Evros-news.gr, το βανάκι μάλλον έμεινε ξεκλείδωτο από τους Συνοριοφύλακες που το χρησιμοποιούν και ο άγνωστος ή οι άγνωστοι βρήκαν την ευκαιρία να το κλέψουν.
Όταν έγινε αντιληπτό αυτό, σήμανε συναγερμός, περιπολικά κυκλοφορούσαν μέσα στο Σουφλί και όχι μόνο, αναζητώντας το συγκεκριμένο αυτοκίνητο της Συνοριοφυλακής.
Τελικά αυτό εντοπίστηκε σήμερα το πρωί στον Μαΐστρο Αλεξανδρούπολης, μετά από συνεχείς έρευνες.
Ακόμα πάντως και αν έγινε διάρρηξη του και έτσι το έκλεψαν, δεν είναι δυνατόν ενώ ήταν παρκαρισμένο μπροστά στο Τμήμα Συνοριακής Φύλαξης Σουφλίου, να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Μάλιστα σήμερα βρέθηκε στο Σουφλί για το συγκεκριμένο συμβάν ο Αστυνομικός Διευθυντής Αλεξανδρούπολης Λάμπρος Τσιάρας, προκειμένου να διαπιστώσει ο ίδιος τι ακριβώς συνέβη.
Η πόλη όλη… βούιξε για το συγκεκριμένο γεγονός από χθες, αν και οι αστυνομικοί αποφεύγουν να πουν το παραμικρό. Αφήνεται απλά να διαρρεύσει ότι δεν το έκλεψαν λαθρομετανάστες (αυτό αν συνέβαινε θα ήταν πολύ χειρότερο), αλλά κάτοικος της περιοχής που είναι… γνωστός για τέτοιες ενέργειες, αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο αν δεν υπάρξουν επίσημες ανακοινώσεις από την Ελληνική Αστυνομία.
Και όλα αυτά όταν δεν έχει ακόμα διαλευκανθεί η έρευνα πίσω από τις κωμικοτραγικές καταστάσεις ενόψει της επικείμενης τοποθέτησης 250 νέων συνοριοφυλάκων, στις δύο Αστυνομικές Διευθύνσεις του Έβρου.
Οι νέοι συνοριοφύλακες υπογράφουν συμβίωνα συμβίωσης προκειμένου να βελτιώσουν τη μοριοδότησή τους και να μην αναγκαστούν να υπηρετήσουν στον βόρειο Έβρο αλλά στην Αστυνομική Διεύθυνση Αλεξανδρούπολης.
Το τραγελαφικό της κατάστασης είναι ότι πολλοί έχουν υπογράψει σύμφωνα συμβίωσης όχι μόνο με το αντίθετο φίλο αλλά και μεταξύ ανδρών!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!