Το Σωματείο Εργαζομένων του Ψυχιατρικού Τομέα του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης (πρώην ΨΝΠΟ), ενόψει της κινητοποίησης της ΠΟΕΔΗΝ στις 22/02/2023 διαμαρτύρεται για την μη ένταξη των εργαζομένων των Νοσοκομείων στα βαρέα και ανθυγιεινά επαγγέλματα, όπως ισχύει στον ιδιωτικό τομέα. Τα επιδόματα που ανακοίνωσε με δελτίο Τύπου το Υπουργείο Υγείας ότι θα δοθούν, είναι σταγόνα στον ωκεανό.
Διαμαρτυρόμαστε έντονα για τον διαχωρισμό και αποκλεισμό κατηγοριών εργαζομένων και ζητάμε την άμεση ένταξη τους στις κατηγορίες που ανακοινώθηκαν.
O Πρόεδρος του Δ.Σ. H Γεν. Γραμματέας
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΖΩΒΛΗΚΑ ΕΥΡΙΔΙΚΗ
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!