Την Τσικνοπέμπτη επέλεξε μια οικογένεια να κάνει για να κάνει μνημόσυνο για τους κεκοιμημένους της, προσφέροντας… τρία αρνιά και τα υπόλοιπα υλικά για να φάνε 150 άνθρωποι.
Η κυρία Αλεξάνδρα έχασε τον γιο της και την αδελφή της και επέλεξε σήμερα, Τσικνοπέμπτη να γεμίσει το τραπέζι 150 ανθρώπων -που έχουν ανάγκη- με κρέας όπως το επιβάλει η παράδοση.
«Ευχόμαστε ο Θεός, αφενός να αναπαύσει τις ψυχές τους, μεθαύριο το ψυχοσάββατο η Εκκλησία θα προσευχηθεί για όλους τους κεκοιμημενους, αφετέρου να χαρίζει στις οικογένειες όλων σας υγεία και ευτυχία» αναφέρει ο εφημέριος του Ι.Ν Αγίου Δημητρίου Αγρινίου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!