Χόρεψε τον παραδοσιακό χορό ζωναράδικο και καταχειροκροτήθηκε. Ο λόγος για ένα ηλικιωμένο, ο οποίος μολονότι δυσκολεύεται να περπατήσει λόγω γηρατειών, γι’ αυτό χρησιμοποιεί «πι», τίποτα δεν τον σταματά από τους θρακιώτικους παραδοσιακούς χορούς!
Το βίντεο που τράβηξε ο αντιπεριφερειάρχης Έβρου Δημήτρης Πέτροβιτς σίγουρα δεν περνάει απαρατήρητο. Στο σχόλιό του αναφέρει: «Όταν η καρδιά θέλει, επιμένεις… και δεν εγκαταλείπεις ποτέ. Συγκίνησε και χειροκροτήθηκε χθες το ζευγάρι των ηλικιωμένων που χόρεψαν θρακιώτικα στην κοπή πίτας του Σταυρίδειου Εκκλησιαστικού Ιδρύματος Περιθάλψεως Χρονίως Πασχόντων “Ο ΑΓΙΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ” της Ιεράς Μητροπόλεως Αλεξανδρουπόλεως. Να είναι πάντα γεροί και να μας εμπνέουν!».
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!