Την κοπή της βασιλόπιτας πραγματοποίησαν οι ομάδες πετοσφαίρισης του Πιερικού και Αρχέλαου στο κατάμεστο από αθλητές, αθλήτριες, γονείς και φίλους, Β ΔΑΚ Κατερίνης την Δευτέρα 30 Ιανουαρίου. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος, ο Αντιδήμαρχος Σταύρος Χριστοφορίδης, ο πρόεδρος ΟΠΠΑΠ Κατερίνης Γιάννης Νταντάμης, η πρόεδρος Α' θμιας σχολικής επιτροπής Πιπίτσα Μακρίδου, ο πολιτευτής της ΝΔ Σπύρος Κουλκουδίνας, οι έφοροι των ομάδων Χρήστος Τσιμόπουλος και Παύλος Κρομμύδας, το μέλος ΔΣ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης Χρήστος Τασχουνίδης και οι προπονητές των ομάδων Κώστας Σαρρής και Σάββας Καμανατζής. Τυχεροί αθλητές της βραδιάς ο Παππάς Αντώνης, η Αλιάι Αλεξάνδρα και η Μαυρίδου Άντζυ.
Ο δήμαρχος Κατερίνης αφου έκοψε την βασιλόπιτα, απευθύνθηκε στους αθλητές και αθλήτριες των συλλόγων, τονίζοντας πόσο σημαντική είναι η ενασχόληση με τον αθλητισμό, μεταφέροντας τις εμπειρίες που αποκόμισε τα χρόνια που ο ίδιος ήταν αθλητής, αναφέρθηκε στην χαρά και τις συγκινήσεις που φέρνει ο αθλητισμός, για την συμμετοχή του σε Ολυμπιάδες, σε Ευρωπαϊκά και βαλκανικά πρωταθλήματα. Ιδιαίτερα ευχαρίστησε τους γονείς για την στήριξη τους και την αναγκαιότητα της ενασχόλησης των παιδιών με τον αθλητισμό.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με την συνδρομή των καταστημάτων- χορηγών των ομάδων, Ziogas all sports, Crepaland και Φούρνος Γιατσίδη.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!