Από τη Δ/νση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Π.Ε. Πιερίας ανακοινώνεται ότι για την εγγραφή αμπελοτεμαχίων έκτασης από 100 τ.μ. έως 500 τ.μ. στο Αμπελουργικό Μητρώο του ΥΠ.Α.Α.Τ., οι ενδιαφερόμενοι χρειάζεται να προσκομίσουν:
- Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας.
- Φωτοτυπία τελευταίου εκκαθαριστικού εφορίας.
- Φωτοτυπίες εγγράφων επιβεβαίωσης ιδιοκτησιακού καθεστώτος.
- Υπεύθυνη Δήλωση θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής, στην οποία θα αναγράφεται η έκταση του αμπελοτεμαχίου καθώς και τρεις τουλάχιστον συντεταγμένες του. Για τον εντοπισμό του τεμαχίου μπορεί να γίνει χρήση του διαθέσιμου χαρτογραφικού υποβάθρου του Ελληνικού Κτηματολογίου (https://maps.gov.gr/gis/map/) για την εξαγωγή αποσπάσματος χαρτογράφησης και την επισύναψή του στην υπεύθυνη δήλωση.
Περισσότερες πληροφορίες στο τηλ. 2351 351 311 της Υπηρεσίας μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!