Με κάθε επισημότητα εορτάστηκε στις δώδεκα κοινότητες του Δήμου Δίου-Ολύμπου η 202η επέτειος της Επανάστασης της 25ης Μαρτίου του 1821.
Ο Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου Βαγγέλης Γερολιόλιος παρέστη στις εκδηλώσεις στην Κονταριώτισσα.
Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν με την καθιερωμένη Δοξολογία στους ιερούς ναούς, την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων στα μνημεία των πεσόντων Ηρώων από εκπροσώπους του Δήμου, τους προέδρους των Κοινοτήτων, εκπροσώπους των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας, εκπροσώπους της Α’θμιας και Β’θμιας εκπαίδευσης κ.α.
Το εορταστικό πρόγραμμα ολοκληρώθηκε σε κάθε Κοινότητα με την μαθητική παρέλαση από τις μαθήτριες και μαθητές των σχολικών μονάδων και την παρέλαση του στρατιωτικού τμήματος της 24ης Τεθωρακισμένης Ταξιαρχίας στο Λιτόχωρο.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!