Η 25η Μαρτίου είναι ημέρα τιμής, εθνικής μνήμης και υπερηφάνειας για τον Ελληνισμό και ημέρα κατάνυξης για την Ορθοδοξία.
Τιμούμε όλοι τον αγώνα και τη θυσία των ηρώων του ΄21, που ύψωσαν τη σημαία της Ελληνικής Επανάστασης διεκδικώντας την ελευθερία τους και την εθνική ανεξαρτησία και το κατάφεραν με ενότητα, αυταπάρνηση και πίστη
Ο Αγώνας του 1821 παραμένει διαχρονικός και επίκαιρος, μας εμπνέει και ταυτόχρονα μας διδάσκει. Ας εμπνευστούμε από τους αγώνες και τις θυσίες των προγόνων μας και ενωμένοι να αντιμετωπίζουμε κάθε πρόκληση, να ξεπερνάμε κάθε δυσκολία, από τις πολλές που πλήττουν όλους μας, ευελπιστώντας να χτίσουμε και να κληροδοτήσουμε ένα καλύτερο μέλλον για την Ελλάδας μας και τα παιδιά μας.
Ας γιορτάσουμε αυτήν την ημέρα με περηφάνια και σεβασμό, όπως αξίζει στους προγόνους μας, με υψηλό φρόνημα στις καρδιές μας και με υψωμένες τις σημαίες μας στα μπαλκόνια μας.
Χρόνια πολλά Ελλάδα μας!
Ηλίας Χατζηχριστοδούλου
Πρόεδρος Επιμελητηρίου Πιερίας
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!